Şartlar ve Koşullar

Sitenin Şart ve Koşulları

Siteyi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Siteyi herhangi bir şekilde kullanmanız burada belirtilen Şart ve Koşulları kabul ettiğiniz anlamına geldiğinden, lütfen bu belgedeki Şart ve Koşulları dikkatlice okuyunuz.

Bu sitede “site”, “site sahibi” gibi ifadeler zekeriyapolat.com.tr ‘yi ve “siz” ifadesi ise bu web sitesine erişim sağlayan ve/veya kullanan kişileri anlatır.

Web Sitesi Gizlilik Uyarısı

Sitedeki tüm kişisel bilgileriniz sitede bulunan Gizlilik Politikası’na tabidir.

Bilgilerin Doğruluğu, Eksiksizliği ve Güncelliği

Site veya sahibi verilen tüm bilginin doğru veya eksiksiz olmamasından sorumlu tutulamaz. Bu sitesindeki materyale güvenmenizden doğan sorumluluk tarafınıza aittir. Materyalde ve bu sitede bulunan bilgilerde yapılan her tür değişikliği takip etme sorumluluğun size ait olduğunu kabul edersiniz.

Aktarım

Bu web sitesine elektronik posta veya başka yollarla aktardığınız kişisel olmayan her tür yazışma veya veri, soru, yorum, öneri vb. materyalin gizli ve tescilli olmadığı kabul edilecektir. Aktardığınız veya yayınladığınız her şey sitenin ve sahibinin mülkü haline gelir ve çoğaltma, kamuya açma, aktarma, yayınlama, yayımlama ve ilan etme dahil olup bunlarla sınırlı olmaksızın herhangi bir amaçla kullanılabilir.

Ayrıca, siteye gönderdiğiniz herhangi bir yazışmadaki her tür fikri, grafik sanat çalışmasını, icadı, geliştirmeyi veya öneriyi site ve sahibi herhangi bir amaçla kullanmakta serbesttir. Söz konusu kullanım bilgileri, ibraz eden tarafa tazminat hakkı vermez. Bilgileri göndererek ibraz ettiğiniz materyal/içeriğin sahibi olduğunuzu, bunların iftira niteliğinde olmadığını ve site veya sahibi tarafından kullanımının herhangi bir üçüncü kişinin haklarını ihlal etmeyeceğini ya da yürürlükteki yasaların ihlaliyle karşı karşıya bırakmayacağını garanti edersiniz. Site veya sahibi gönderilen bilgileri kullanmakla yükümlü değildir.

Fikri Mülkiyet Hakları

Sitesindeki her tür metin, resim ve diğer materyale ait tüm telif hakları ve diğer fikri mülkiyet hakları site sahibine aittir.

Sitesinde serbestçe gezinebilirsiniz ve yazdırma veya bir sabit diske indirme yoluyla ya da başka şahıslara iletme amacıyla alıntılarını çoğaltabilirsiniz. Bu, yalnızca hiçbir telif hakkını veya patent bildirimini ihlal etmemeniz ve bu tür çoğaltmaların üzerinde Zekeriya Polat‘a ait olduğunun belirtilmesi kaydıyla yapılabilir. Sitesinden çoğaltılan hiçbir şey satılamaz veya ticari kazanç amacıyla dağıtılamaz, değiştirilemez ve başka herhangi bir tür çalışmaya, yayına veya web sitesine dahil edilemez.

Sitede bulunan hiçbir şey, sitede sergilenen herhangi bir Ticari Marka‘ya ait lisansın veya kullanım hakkının verildiği olarak yorumlanamaz. Sitede sergilenen Ticari Marka‘ları veya diğer herhangi bir içeriği, işbu Şart ve Koşullar’da belirtilen durumlar hariç kullanmanız veya kötüye kullanmanız yasaktır.

Başka Sitelere Bağlantılar

Sitedeki bağlantılar sizi zekeriyapolat.com.tr ağının dışına yönlendirebilir. Site veya sahibi, bu diğer sitelerin içeriği, verdiği bilgilerin doğruluğu veya bu sitelerin işlevinden hiçbir sorumluluk kabul etmez. Bağlantılar iyi niyetle verilmiştir ve bu sitede bağlantı verilen diğer sitelerde daha sonra yapılan değişikliklerden sorumlu tutulamaz. Başka sitelere bağlantı verilmesi bu sitelerin site veya sahibi tarafından desteklendiği anlamına gelmez. Ziyaret ettiğiniz tüm diğer sitelerinin yasal ve gizlilik bildirimlerinden sizin haberdar olmanız beklenmektedir.

Güvenceler ve Feragatname

Bu web sitesini, sorumluluğu tarafınıza ait olmak üzere kullanabilirsiniz.

Destek Ol

Sitedeki Destek Ol sayfası ve/veya sayfada verilen bağlantılar bir ödeme sayfasına yönlendirilir. Destek, site sahibine harçlık gönderimini belirtir ve kullanıcı gönderilen bu miktarı geri talep edemez. Harçlık olarak anılan bu ödemenin karşılıksız verilen, vergi işlenmeyen, fatura ya da makbuz verilemeyen bir para gönderim işlemi olduğunu bilir, tüm gönderimi gönüllü yaptığını ve karşılık beklemediğini kabul ve beyan eder. Site sahibi isterse yapılan bu karşılıksız ödemeyi asıl göndericisine mazeretsiz veya mazerete binaen 30 gün içinde iade edebilir ancak site sahibinin bununla yükümlü olmadığını kullanıcı kabul eder.

Güvenceler

Site tarafınıza olduğu gibi ve bulunduğu sürece esasında sağlanmaktadır. Dolayısıyla site veya sahibi bu sitedeki materyalin eksiksiz, doğru, güvenilir, güncel olduğu ve üçüncü tarafların haklarını ihlal etmediği; siteye erişimin kesintisiz veya hatasız olacağı; sitenin güvenli olacağı; site veya sahibine, bu site yoluyla alınan herhangi bir öneri veya kanaatin doğru veya güvenilir olduğu gibi güvenceler ve beyanlar dahil açık, zımni, yasal veya diğer herhangi bir tür güvenceler vermemektedir ve bu manadaki her tür beyan ve güvence reddedilir.

Siteye veya sitenin herhangi bir özelliğine veya ilgili herhangi bir özellik veya parçasına erişiminizi herhangi bir zamanda haber vermeksizin kısıtlama, askıya alma veya sona erdirme hakkı saklıdır.

Yükümlülük

Site veya sahibi, bu siteye erişiminizden, siteyi kullanmanızdan, kullanamamanızdan, sitenin içeriğinin değişmesinden ya da bu sitedeki bir bağlantı yoluyla eriştiğiniz başka herhangi bir siteden ya da site sahibine gönderdiğiniz elektronik posta mesajları sonucunda yapılan veya yapılmayan herhangi bir şeyden kaynaklanan doğrudan, arızi, dolaylı veya ceza gerektiren herhangi bir hasar, maliyet, kayıp veya tazminat için herhangi bir yükümlülük veya sorumluluk kabul etmez.

Site veya sahibinin sitede sağlanan materyal ve hizmetleri sürdürme veya bunlarla bağlantılı herhangi bir düzeltme, güncelleme veya sürüm çıkarma sorumluluğu yoktur. Sitede sağlanan her tür materyal önceden bildirilmeden değiştirilebilir.

Ayrıca sitedeki herhangi bir içeriğe erişmeniz, bu içeriği kullanmanız veya indirmeniz nedeniyle bilgisayar donanımınıza veya başka herhangi bir malınıza bulaşabilecek virüsler nedeniyle yaşanabilecek kayıplardan hiçbir şekilde site ve sahibi sorumlu değildir. Bu siteden herhangi bir materyal indirmeye karar verirseniz, bunun sorumluluğu tarafınıza aittir.

Yürürlükteki yasanın izin verdiği ölçüde bu siteyi kullanmak veya bu siteye erişim sağlamaktan doğabilecek tüm haklarınızdan açıkça feragat etmektesiniz.

Yasaklanan Faaliyetler

Site sahibin kesin takdiriyle uygun olmadığını düşünebileceği ve/veya yasa dışı bir eylem teşkil edebilecek ya da sitesi için yürürlükteki yasalarca yasaklanan, aşağıdakiler dahil olup bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, her tür eylemi yapmanız yasaktır:

  • Gizliliğin (ilgili kişinin onayını almadan gizli bilgilerin karşıya yüklenmesi buna dahildir) veya kişilerin diğer yasal haklarının ihlalini teşkil edecek her tür eylem;
  • Bu siteye veya sahibine, sitede ismi verilen kimselere veya başka kişilere hakaret ve iftirada bulunmak veya site sahibinin itibarını lekeleyecek başka herhangi bir eylemde bulunmak için kullanma;
  • Site sahibinin veya başka kişilerin malına zarar verebilecek virüsler içeren dosyaları yükleme ve
  • Bu siteye aşağıdakiler dahil ancak sınırlandırmamak üzere, site sahibinin kanaatince rahatsızlık veya hasar veren veya site sahibinin veya üçüncü tarafın sistem veya ağ güvenliğini ihlal eden, onur kıran, tehdit eden veya herhangi bir şekilde kanun dışı yetkilendirilmeyen materyaller gönderilmesi veya iletilmesi.

Yargı Yetkisi ve Geçerli Kanun

Site sahibi, sitede yer alan materyal ve bilgilerin tüm ulusal konumlarda veya dillerde uygun veya mevcut olduğuna dair bir beyanda bulunmamaktadır.

Tarafınız ve site sahibi, bu sitenin kullanımından kaynaklanan veya kullanımıyla ilgili her tür ihtilaf veya davanın Türk hukukuna tabi olduğu ve İstanbul mahkemelerinin münhasır yargı yetkisine teslim olacağı hususunda mutabakata varır.

Yasal Bildirim Güncellemesi

Site sahibi, bu bildirimde istenilen herhangi bir değişiklik ve düzeltme yapma hakkını saklı tutar. Bu değişiklik ve düzeltmeleri ve yeni ek bilgileri incelemek için lütfen çeşitli zamanlarda bu sayfayı inceleyebilirsiniz.